Kredyt online

Kredyt online to wygodne i proste zarazem rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają Polacy. Popularność takiej formy pożyczania pieniędzy wynika z wielu względów. Kredyt przez internet ma przecież wiele zalet, które warto docenić. Takie rozwiązanie to możliwość załatwiania formalności w dowolnym miejscu oraz momencie, bez konieczności odwiedzania banku oraz dostosowywania się do godzin pracy w wybranej placówce. Kredyt online można zaciągać we własnym domu, także w dni wolne od pracy oraz w godzinach nocnych. To sprawia, że kredyty i pożyczki internetowe są tak popularne wśród osób zapracowanych oraz ceniących sobie niezależność. Kredyt online to mniejsza ilość formalności, a tym samym większa wygoda. To również szansa na zapoznanie się z licznymi ofertami banków oraz możliwość ich porównania. Każdy, kto zaciąga kredyt przez internet, może dokładnie obliczyć wysokość opłat związanych z taką transakcją i wybrać to rozwiązanie, które będzie dla niego najbardziej korzystne. Kalkulatory i porównywarki kredytów to kolejne rozwiązania, z których w takim przypadku można skorzystać. Dzięki takim narzędziom można podjąć mądrą i odpowiedzialną decyzję, a przede wszystkim skorzystać z najlepszego rozwiązania.

Porównywarki kont bankowych i kredytów. Sprawdź, czym są, jak działają i dlaczego warto z nich korzystać!

Zakładanie konta bankowego czy wybieranie kredytu lub ubezpieczenia to bardzo ważny moment, gdyż od tego wyboru zależą nasze pieniądze i budżet. W takich sytuacjach przeważnie nie wiemy który bank lub instytucję finansową wybrać oraz na jakie rozwiązanie się zdecydować. Jedną z najlepszych możliwości jest skorzystanie z porównywarki kont bankowych i kredytów, które coraz liczniej pojawiają się w sieci. Pomagają one dokonać wyboru i podsuwają nam najkorzystniejsze rozwiązania. W tym tekście przedstawimy, czym są porównywarki kont bankowych i kredytów oraz jak działają, jakie mają plusy i czy warto z nich korzystać.

Czym są porównywarki kont bankowych/pożyczek/ubezpieczeń?

Porównywarki kont bankowych, pożyczek czy ubezpieczeń to popularne porównywarki finansowe. Są to serwisy internetowe, które oferują porównanie wszystkich kont czy pożyczek na rynku. Przeważnie dana porównywarka zajmuje się jedynie pożyczkami czy jedynie kredytami, choć możemy w sieci znaleźć też takie oferujące kilka kategorii. Porównywarki są portalami prowadzonymi przez niezależne firmy czy osoby. W serwisie znajduje się zestawienia np. pożyczek prywatnych w formie tabeli. Wyniki możemy sortować czy filtrować, aby uzyskać odpowiednią dla nas ofertę. Każda pożyczka czy kredyt jest dokładnie opisane i zawiera najważniejsze dane o produkcie finansowym. Porównywarki tego typu są darmowe i nie musimy zakładać konta, aby z nich korzystać. Jest to coraz bardziej popularny trend na rynku. Porównywarki takie oferują np. portale o tematyce finansowej. Głównym celem porównywarek finansowych jest dostarczenie użytkownikom informacji o różnych produktach w sposób kompleksowy oraz ułatwienie im zadania w podjęciu decyzji.

Często na takich serwisach możemy znaleźć też kompendium wiedzy oraz najważniejsze informacje o kontach czy kredytach. Porównywarki finansowe dostępne są w różnych wersjach. Najpopularniejszymi są porównywarki kont bankowych, kredytów i pożyczek. Na rynku spotkamy też porównywarki ubezpieczeń na życie, inwestycji, lokat czy brokerów giełdowych. Są one dostępne wszędzie tam, gdzie w finansach istnieje wiele produktów finansowych o różnych parametrach i da się je zestawić ze sobą.

Jak działają i jak się z nich korzysta?

Działanie porównywarek finansowych jest niezwykle proste i intuicyjne. Pierwszym krokiem jest znalezienie takiej porównywarki w sieci. Wystarczy wpisać do Google “porównywarka kredytów” czy “porównywarka pożyczek” a wyświetlą nam się wyniki wyszukiwania. Warto skorzystać z dwóch lub trzech serwisów i porównać czy wszystkie oferują takie same produkty bankowe. Przeważnie wiodące wyszukiwarki będą posiadały dokładnie te same produkty finansowe i będą to wszystkie aktualne oferty rynkowe.

Drugim krokiem jest wybór odpowiednich kryteriów. W porównywarkach można określić samodzielnie, na jaką sumę ma być to pożyczka lub na ile rat chcemy ją wziąć. Po wprowadzeniu danych otrzymamy listę firm pożyczkowych i pożyczek dostępnych z takimi parametrami na rynku. Listę możemy też sortować np. od najmniejszego do największego oprocentowania czy po ilości ocen. Jeśli uzyskamy już wyniki, możemy po prostu udać się osobiście do banku lub na stronę pożyczkodawcy. Czasami porównywarki finansowe oferują promocyjne oferty dostępne tylko na danej stronie. Warto również je sprawdzić i obliczyć czy rzeczywiście są korzystniejsze.

Dlaczego warto z nich korzystać?

Z pewnością porównywarki finansowe to bardzo pomocne i korzystne rozwiązania. Pierwszym i największym ich plusem jest fakt, że samodzielnie nie musimy przeszukiwać internetu w poszukiwaniu konkretnych ofert i pojedynczo odwiedzać poszczególnych stron internetowych. Przy pomocy porównywarki otrzymamy zestawienie wszystkich aktualnych ofert na rynku w jednym miejscu w ciągu kilku sekund. Z pewnością pozwoli to zaoszczędzić czas i dotrzeć do najbardziej atrakcyjnych ofert, co jest drugim plusem. Dzięki porównywarkom nie przegapimy żadnej ciekawej oferty. Większość osób nie zna dokładnie rynku finansowego i poprzez to mogłoby pominąć wiele opcji. Same porównywarki są darmowe, wiarygodne i bezpieczne, gdyż nie podajemy w nich swoich danych, a jedynie informują nas jaka firma posiada daną ofertę.

Ważnym plusem porównywarki finansowej jest też niezależność. Nie musimy rejestrować się na portalu, podpisywać niczego ani korzystać z ofert. Możemy je po prostu anonimowo porównać np. gdy wstępnie rozważamy założenie konta czy wzięcie kredytu. Nawet jeśli nasza decyzja będzie pozytywna, możemy po prostu udać się do placówki bankowej czy na stronę internetową banku. Serwisy takie są też proste i dostępne dla wszystkich osób niezależnie od celu, jaki chcą osiągnąć. Plusem jest też bardzo szeroki i zakres porównywania. Każdy produkt finansowy możemy porównywać pod różnymi kątami, często jest to nawet kilkanaście — kilkadziesiąt parametrów.

Czy można zaufać porównywarkom?

Jednym z głównych pytań nawet pomimo bardzo wielu plusów jest to, czy można zaufać porównywarkom finansowym. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż nic nie ma za darmo — szczególnie w finansach i pomoc taka może być nie bezinteresowna np. poprzez promowanie niekorzystnych dla klientów opcji. W rzeczywistości porównywarki finansowe są wyjątkiem od tej reguły i rzeczywiście w zdecydowanej większości przedstawiają wiarygodne oraz uczciwe zestawienia. Porównywarki takie są w dużej części oferowane przez wiarygodne portale i marki. Porównywarki zarabiają również na prowizji od polecenia. Jeśli dana osoba wybierze ofertę kredytu czy kotna oraz kliknie w link porównywarki i założy poprzez ten link konto, dana porównywarka zarabia. Dzięki temu możemy liczyć na wiarygodne polecenia i zestawienia ofert. Jeśli zatem będziemy korzystali z porównywarek renomowanych, znanych czy prowadzonych przez wiodące portale finansowe, nie musimy obawiać się o ich wiarygodność. Choć marginalnie tak jak w każdej innej branży mogą pojawiać się pewne nieuczciwe marki, porównując wyniki kilku serwisów, z pewnością trafimy na najkorzystniejszą dla nas ofertę.